Kes on Pusa?

PUSA (Piret Bergmann (Torim))

Pusa maalide mustrid ja jooned viivad rännakule, mis jutustavad loo loomisest ja ootusest, närbumisest ja õitsemisest, puhtusest ja kaosest. Kõigest inimlikust. Kõigest sellest, mis teeks vaatajat paremaks inimeseks või tooks teda tagasi kõige puhtama lapsemeelsuseni. Kuigi oma lustakas lihtsuses võivad Pusa maalid tunduda kui illustratsioonid või dekoratiivpildid, siis see on aga vaid pelk silmapete. Need on justkui pisikesed mosaiigikillud, mille lõputu elumaagia ei pruugi välja tulla ainiti ühte maali vaadates; kui aga kogu tema looming kokku panna, vaatab meile vastu põhjatu teekond inimese sisse, välja ja kõige juurde mis sinna vahele jääb. Elu teeb tema teostes ringi, jõudes alati rohujuureni tagasi – jätkates sama teekonda kuni uute algusteni.

Pusa sündis 1979. aastal Noarootsis ja on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Pärnu Kolledži, mida rohkem tuntakse Academia Non Grata nime all. Pusa tegutseb igapäevaselt Pärnus peamiselt maalijana ja on esinenud oma teostega paljudel isik-ning grupinäitustel.

Ta on ka kirjutanud ning illustreerinud mitu lasteraamatut, viimasena 2024. aastal avaldatud “Tähtsad täpid” (koostöös Helle Kirsiga). Talle on omistatud Ants Laikmaa noore kunstniku preemia (1998),  Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa kultuuritegija preemia (2008) ja  Pärnu kunsti aastapreemia (2011). Pusa on ka Eesti Kunstnike Liidu liige.

Lisainfo:

http://et.wikipedia.org/wiki/Piret_Bergmann

https://www.facebook.com/pusa.kunst

Maalimine on kunstnikule nagu jooga

Kunsti on vaja, et elus hakkama saada